İzmir Kent Belleği: Konak

İzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konakİzmir Kent Belleği: Konak


@izmir.apartmanlari işbirliği ile Mimar ve Araştırmacı Deniz Eriten’in danışmanlığında İzmir’de Ulusal Mimari Dönemi’nin simge yapılarını gezeceğimiz yep yeni bir rota daha...

  • İzmir'in En Eski Hanlarının İhtişamı
  • Ziraat Bankası Sanat Müzesi'nin Eşsiz Sergileri
  • Birbirinden Farklı Hikayelere Sahip Yapılar
  • Sanatsal Mimaride Yapılar
  • İzmir'in Rengarenk Kent Dokusu
  • İzmir'in Kent Belleği

İzmir'in kent dokusunda kamusal mimari bağlamında oldukça önemli olan 19. yüzyıl sonu eserlerine ev sahipliği yapan kültür turumuz, geçmişin ticaret merkezlerini keşfetmek isteyenler için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Bu döneme ait banka yapılarının mimari özelliklerini ve kentin tarihini derinlemesine keşfederken İzmir'in ticari mirasını ve kent belleğini anlamak adına unutulmaz bir deneyim yaşayacağız.

GEZİ PROGRAMI:

Bölgede günümüze ulaşmayı başarmış en eski hanlardan Çukur Han’ı görerek gezimize başlıyoruz.

Ardından İzmir’de bir asırdır ticaretin kalbinin attığı, günümüzün Mimar Kemalettin Caddesi, geçmişin Osmaniye Caddesi boyunca yürüyoruz.

Silahçıoğlu Hanı’nı ziyaret ettikten sonra Hacı Sadık Akseki İş Hanı, Peker Han, Kısmet Han, Helvacıoğlu Han, Hacı Sadık Efendi İş Hanları’nı dışarıdan görerek yürüyüşümüze devam ediyoruz.

Abidin Dino, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Fikret Mualla ve daha nice Türk ressam, heykeltıraş, seramik sanatçısının eserlerinin sergilendiği; İzmir’de bir bankaya ait ilk sanat müzesi olma özelliğini taşıyan Ziraat Bankası İzmir Sanat Müzesi’nde gezimize keyifli bir sanat molası veriyoruz.

Konak Pier’de öğle yemeği için boş zaman

Osmanlı Bankası (Garanti Bankası), Banco di Roma ve Amerikan Konsoloshanesi (Vakıflar Bankası), Büyük Kardiçalı Hanı, Borsa Sarayı (İzmir Ticaret Borsası), Banco Commerciale Italiana (Teb Bankası), Afyon Han, Denizcilik Bankası (Denizcilik İşletmeleri Binası), Atina Bankası (İl Kültür Turizm Müdürlüğü) ile bir çok ilginç bilgiyi yapıların dışarısında sizlerle paylaştıktan sonra gezimizi Pasaport İskelesi’nde sonlandırıyoruz.

@rehberle.com

İzmir Kent Belleği - Konak @izmir.apartmanlari işbirliğiyle

♬ orijinal ses - Rehberle

EK BİLGİLER

ÖNEMLİ NOT: Bu gezimizin tümü yürüyerek gerçekleşeceğinden yürüyüş ayakkabısı giymenizi önemle hatırlatırız.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#16
LOKASYON:
İzmir
BULUŞMA:
10.00 - Mimar Kemalettin Caddesi
(Tam konumu WhatsApp hattımızdan sizlerle paylaşacağız.)
BİTİŞ:
Bu gezimiz yaklaşık olarak 15:30’da Pasaport İskelesi’nde sona erecektir.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

elif toraman
30/03/2024
İzmir Apartmanları instagram hesabından severek takip ettiğim Mimar Deniz Hanımın anlatımı ve Rehberle ekibiyle Mimar Kemalettin’de önünden geçtiğimiz ama hikayesini bilmediğimiz yapıları gezdik. Karşıyaka versiyonunu dört gözle bekliyorum

1 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

590TL

en düşük kişi başı

590TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


• Profesyonel Rehberlik Hizmeti
• Rehber Dinleme Sistemi

HARİÇ OLANLAR:


• Öğle Yemeği