Butik Sakız Adası Turu

Butik Sakız Adası TuruButik Sakız Adası TuruButik Sakız Adası TuruButik Sakız Adası TuruButik Sakız Adası TuruButik Sakız Adası TuruButik Sakız Adası TuruButik Sakız Adası TuruButik Sakız Adası TuruButik Sakız Adası TuruButik Sakız Adası TuruButik Sakız Adası Turu


Zengin tarihi, kültürü ve doğal zenginlikleriyle sizlere benzersiz bir tatil deneyimi yaşatacak olan Sakız Adası'nı deneyimli rehber kadromuz ile keşfetmeye hazır mısınız?

  • Özgün Bir Rota
  • 15 Kişiyle Sınırlı Butik Tur
  • Tarih, Kültür, Deniz ve Eğlence Bir Arada
  • Gezi Boyunca Türkçe Rehberlik Hizmeti
  • Çeşme'ye Gidiş-Dönüş Transfer Hizmeti (25 Euro)
  • Yerel Lezzetler

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Sakız Adası

BATI ADA TURU (LİMAN-ŞEHİR MERKEZİ-YEL DEĞİRMENLERİ-NEA MONI-ANAVATOS-AVGONYMA-LITHI)

Siz misafirlerimizle 2 Temmuz Salı günü sabah saat 07:30’da Çeşme Limanı girişindeki TURYOL ofisinde giriş işlemlerimizi yapmak üzere buluşuyoruz. Pasaport kontrolümüzün ardından sakız ağaçlarıyla ünlü Sakız Adası’na doğru 40 dakika sürecek keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Limana vardıktan sonra check-in işlemlerimizin ardından aracımızla Sakız Adası’nın batı tarafına doğru yola çıkıyoruz.

Cenevizliler ve Osmanlılardan kalma eserlerin görüleceği Sakız Kalesi, Vounaki Meydanı, yeni haliyle Bizans Müzesi olan Mecidiye Camii, Melek Paşa Çeşmesi’ni ve Aploterya adı verilen çarşıyı gördükten sonra Sakız Adası’nın simgesi haline gelmiş deniz kenarındaki 4 adet yel değirmeni olan Tabakika bölgesini ziyaret ediyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından 14. yy’da Cenovalılar tarafından inşaa edilmiş ve hala sapasağlam ayakta duran ihtişamlı konakları ve narenciye bahçeleriyle ünlü Kambos Bölgesi’nden geçerek yaklaşık bin yıl önce inşaa edilmiş ve yüzyıllarca tüm Ege’nin en önemli dini merkezi olmuş NEA MONİ Manastırı’na doğru hareket ediyoruz. Bu manastır UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmiştir. Sonrasında yüzyıllar boyunca adanın en korunaklı köyü sayılan ANAVATOS köyünü ziyaret edip, hüzünlü tarihini öğreniyoruz ve öğlen yemeği için AVGONYMA köyüne doğru ilerliyoruz. Pysara Adası’na karşı bir konumda bulunan ve adanın en güzel manzara sahip, balı ve şaraplarıyla ünlü 14. yy’dan kalma Orta Çağ köyü Avgonyma’yı geziyoruz. Tandırıyla meşhur tavernamızda öğle yemeği molamızın ardından otelimizin de bulunduğu Lithi’ye doğru hareket ediyoruz. Muhteşem denizi ve sahil şeridinde bulunan kafe ve restoranlarıyla ünlü Lithi’ye varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Serbest zamanımızın ardından bölgede bulunan tavernamıza giderek akşam yemeğimize katılıyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün: Sakız Adası

GÜNEY ADA TURU (LITHI-VESSA-MESTA-PYRGI-KOMİ-LİMAN)

Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısından sonra otobüsümüzle hareket ederek Damla Sakızı’nın tüm dünyadaki tek üretim yeri olan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan MASTİHAHORİA (damla sakızı köyleri)’ne doğru hareket ediyoruz. Sonrasında 14. yy’dan kalma bir Orta Çağ köyü olan Vessa’ya doğru yola çıkıyoruz. Burada Yunanistan’a özgü her türlü peynir çeşidini bulabileceğiniz mandıraya uğruyoruz. Ardından el yapımı birbirinden farklı tatları ve çeşitleriyle Sakız Adası’nın meşhur makarna üretim tesisini geziyor ve sonrasında 13.-14. yy’dan kalma mimari yapısıyla adanın en önemli Orta Çağ kasabasından biri olan Mesta’ya doğru hareket ediyoruz. Korsan saldırılarından korunmak amacıyla kurulmuş olan köyün daracık labirent sokaklarıyla ünlü Mesta köy meydanında bulunan Sakız Adası’nın en büyük ve aynı zamanda Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Taksiarhis Kilisesi’ni rehberimizden dinliyoruz. Köy meydanında hakiki keçi sütü ile yapılan köyün meşhur dondurmalarının tadına bakıp, keyif kahvelerimizi de içerek burada serbest zaman geçiriyoruz. Ardından evlerin dış yüzeylerindeki geometrik şekilleriyle dünyada bir benzeri olmayan İtalyan SGRAFFITO tekniğine benzer ‘XYSTA’ tekniğiyle inşa edilmiş evleri göreceğimiz ünlü diğer bir orta çağ köyü olan Pyrgi’ye doğru hareket ediyoruz. Adını Kule (Pirgos)’tan almış Pyrgi’de köy meydanında bulunan Bizans döneminden kalma, Sakız Adası’nın en eski kiliselerinden biri olan Agion Apostolon’u ziyaret ediyoruz. Adaya özgü yöresel ürünleri de en fazla bulabileceğiniz köy meydanında serbest zamanımızın ardından Komi’ye doğru hareket ediyoruz. Taze deniz ürünlerinden Yunan yemeklerine pek çok alternatifi bulabileceğiniz tavernamızda yemek veya plajında serbest zamanımızın ardından damla sakızı ağaçlarının en yoğun görüldüğü seramikleri ile de ünlü Armolia’yı görüyoruz. Ardından Sakız merkeze doğru hareket ederek Çeşme’ye varıyoruz. Bir sonraki rehberle.com seyahatinde buluşana dek sizlere veda ediyoruz.

EK BİLGİLER

• Hava ve yol kaynaklı herhangi bir değişiklikte Rehberle.com programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar.

• Pasaportunda K.K.T.C damgası bulunanlar Yunanistan’a giriş yapamazlar.

• Pasaportunun son geçerlilik tarihine 90 günden az kalan yolcularımızın rezervasyon öncesi sorgulama yapması gerekmektedir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#45
LOKASYON:
Sakız Adası (İzmir çıkışlı)
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
• 02 Temmuz Salı günü sabah saat 07:30’da Çeşme Limanı girişindeki TURYOL ofisi
BİTİŞ:
• 18:00 hareketli Sakız-Çeşme Feribotu ile Çeşme Limanı'na varış. (yaklaşık 35 dk)
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın2 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

200

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


•1 gece 2 gün Lithi’de Almiriki Hotel’de Oda Kahvaltı Konaklama
•Feribot Biletleri
•Ada içindeki Ulaşımlar
•Acente Refakati ve Rehberlik Hizmeti

HARİÇ OLANLAR:


•Yurt Dışı Çıkış Harcı
•Zorunlu Seyahat Sigortası
•Kişisel Harcamalar
•Öğle ve akşam yemekleri